Alice a klan Fob III. díl

9. dubna 2013 v 12:21 | SsajmonS |  Alice a klan Fob
Ahojky, konečně jsem dopsala povídku. Tentokrát bude delší, než ty předchozí. A znovu vás prosím, svůj názor pište do komentářů, ať vím, co na ní mám ještě vylepšit. ;),,Podivná slova"

"Mami! Mami, kde jsi?" volala po domě Alice a hledala svou matku. Prohledala celý dům, dokonce i podkroví, kam se odjakživa bála vstoupit. Ale matku nenašla. Řekla si, že šla zřejmě nakoupit a začala si psát úkoly a svůj deníček, který si cestou domů koupila v obchodě. Za domácí úkol měli vypsat rizika při kouzlu neviditelnosti. Napsala si všechny, co jí v tu chvíli napadli. Chtěla s tímto úkolem počkat na matku, ale ta nepřicházela. Na konec si vypsala:

1. Špatné vyslovení kouzla

2. Špatné mávnutí rukou

3. Nechtěné zaměnění kouzel

Když už chtěla napsat čtvrtý bod, zapípal jí telefon s upozorněním na zprávu. Telefonní číslo bylo neznámé a na displeji se objevilo pouze slovo "SMRT". Alice se trochu zalekla, ale myslela si, že si z ní někdo pouze vystřelil, nebo si spletl číslo. Když už měla úkol hotový, konečně zazvonil zvonek a ve dveřích stála její matka. Ale bez nákupní tašky.
"Mami, kde jsi zase byla?"

"Musela jsem něco vyřešit …"

" A to jsi nemohla nechat alespoň lístek, že sis šla NĚCO vyřešit?" To NĚCO Alice zdůraznila a její matka si toho samozřejmě všimla.

" To byli věci klanů, nemůžu ti říct, kde jsem byla a co jsem dělala, je to čarodějnické tajemství, které znají jen hlavní čarodějky klanů"

Alice jen kývla a ani matce neoznámila tu podivnou SMS, která jí přišla. Ale to Alice ještě nevěděla, co za nebezpečí ji čeká.

……

Druhý den šla Alice do školy sama. Nepotkala kamarádky ani učitele, kteří by ji mohli doprovodit ke škole. Alice měla tokový podivuhodný pocit, že ji někdo sleduje, ale myslela si, že se jí to jen zdá. Ale nezdálo. Alice šla dál spokojeně po chodníku a vůbec si nevšímala podivného tvora, který ji následoval každou uličkou a cestou. Sem tam se otočila, ale tvor vždy zmizel.
Když konečně dorazila ke škole, docela si oddechla. Vešla do dveří a na chodbách se prohánělo několik studentek a poněkud zvláštní rudovlasá učitelka je napomínala, ať se chovají slušně. Dívky na to očividně zareagovaly a běžely zpět do svých tříd. Alice šla také do své třídy, vybalila si věci na první hodinu, která se měla zabývat čarováním. Na tuto hodinu si Alice také dělala úkol. Ale úkol v tašce chyběl. Alice si byla jistá, že si úkol do tašky dávala, ale to už začalo zvonit. Když učitelka chodila po třídě a prohlížela si úkoly dívek, Alici běhal mráz po zdech. První den a už nemá domácí úkol. Alice si celým svým srdcem přála, aby ji učitelka vynechala a aby ležel její domácí úkol někde na dně tašky. Pro jistotu do tašky ještě jednou vložila ruku a opatrně nahmátla dno. A opravdu, úkol tam ležel, lehce pomačkaný, ale ležel tam. Alice ho celá šťastná vytáhla a najedenou zpozorněla. Z druhé strany úkolu bylo vypáleno tiskacím písmem "SMRT".

……

Alice skoro omdlela, když zjistila, že to slovo má vypálené na všech učebnicích a ve všech sešitech. Naštěstí si toho nikdo kromě ní nevšiml. Když skončilo vyučování, Alice rychle běžela domů, aby matce ukázala všechny své učebnice a sešity.
"Mami, mami pojď rychle sem!" křičela, když dorazila domů.

"Ano Alice?"

"Mami podívej se, na každém sešitě a učebnici mám vypálené…" zarazila se, protože na žádné z učebnic, které vytáhla, nebylo po tom slově ani stopy.

" Bože…" pronesla Alice trochu polekaně a zaraženě.

"Co se děje Alice? Co si mi chtěla ukázat?"ptala se matka.

" Ale už nic, asi se mi to jen zdálo"

" Tak dobře, jdi si dát věci do pokoje a přijď do kuchyně na oběd, máme palačinky!" zavolala na ni matka, když po dvou vybíhala schody do svého pokoje.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bella-Kejtý<3 Bella-Kejtý<3 | Web | 9. dubna 2013 v 17:36 | Reagovat

Páni! Je to vážně dokonalé :)) Moc se mi to líbilo a ta délka je úžasná, myslím, že každému i vyhovuje takže super :)) Těším se na další :)

2 bizutkab bizutkab | Web | 10. dubna 2013 v 8:04 | Reagovat

Já chci taky palačinky!! :D Jinak hezkej příběh ale já být tou Alice tak to tý mámě řeknu :D

3 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | 11. dubna 2013 v 16:06 | Reagovat

Moc hezká kapitola... :-) Doufám, že neumře..!! A že se to nějak vysvětlí...

4 Berry Lettyen's Berry Lettyen's | Web | 11. dubna 2013 v 18:58 | Reagovat

Dobrá kapitolka :D A už jsem konečně zpátky na blogu :D
P.S. mohla bys mi kdyžtak změnit obrázek v AFFS? Děkuju^^ :D

5 Knihofil18 Knihofil18 | 14. dubna 2013 v 10:45 | Reagovat

Áno, je vidieť, že sa zlepšuješ. Vidím viac opisov, menej preklepov a chybiek, skvele sa to číta a začína sa to zamotávať. :) Som zvedavá na to, čo sa tam bude diať ďalej.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama