Alice a klan Fob V. díl

25. dubna 2013 v 11:50 | SsajmonS |  Alice a klan Fob
Ahojky, delší dobu jsem se rozmýšlela co dám do další kapitolk příběhu o Alici. Vlastně, poslední dobou tak nějak mixuji, jak bych mohla povídku psát. Minule to bylo téma rozhovoru a dnes to bude téma deníku, který si Alice koupila, už když se nastěhovaly. Takže, doufám že se bude líbit ;)Když jednoho slunného dne přišla Alice ze školy, znovu nikdo nebyl doma. Už to Alici nepřišlo tak divné, jako když se to stalo poprvé. Napsala si úkoly a začala si psát do deníčku, co se za tento den událo:


---

Ráno se mi vůbec nechtělo vstávat. Ostatně, jako vždy. Na snídani jsem od mamky dostala croasant, plněný čokoládou a horkou čokoládu. Po snídani jsem se osprchovala, vyčistila zuby, učesala a jako vždy, nalíčila. Nikdy se nelíčím nijak drasticky a dnes mi jako vhodné líčení připadala řasenka a make-up. Tyto dvě základní věci do ranního rozpisu zásadně patří. Na konec jsem si oblékla kratší sukni a triko, které jsem si nedávno koupila v obchodě.

---

Před domem jsem ZNOVU spatřila toho záhadně hezkého mladíka. Dělala jsem, že si ho nevšímám, ale koutkem oka jsem z něj nespustila oči. Ostatně jako on ze mě. Docela mi to lichotí.

---

Ve škole jsme dnes měli pouze sedm hodin, protože paní učitelka Diassprová, kterou máme na výuku čarodějného jazyka, nečekaně odpadla. Na našem středečním rozvrhu mě ale pálila do očí jediná hodina. Chemie. A náš lehce zaostalý učitel Seiferd. Ok, přiznávám, už byl hodně starý, ale nemusel by nás s prominutím "buzerovat" jeho trapnými narážkami na tu dnešní mládež. Podle něj se celá naše třída skládá z namyšlených fintilek, které neumí nic jiného, než okukovat kluky. Přitom většina z nás na nějaké "okukování" nemá čas, protože snad každý den píšeme z nějakého předmětu. A z chemie obzvlášť.

---

Po této hodině následovala historie, která mě tentokrát docela zaujala. Učily jsme se o starých čarodějkách a čarodějích. Pak jsme měly hodinu černé magie, matematické výpočty, dvouhodinovku zhotovování lektvarů a na konec let na koštěti. Dnešní den se mi docela vydařil. Z koštěte jsem nespadla, a když mě paní učitelka Fraginda vyvolala, abych celé třídě pověděla o staré zlé čarodějnici jménem Occela, pověděla jsem vše úplně bez chyb. Dostala jsem za jedna.

---

Po škole jsem zaskočila do obchodu koupit müssli a mléko. Naproti obchodu jsem spatřila Klaudii, jak míří ke svému domu. Doběhla jsem ji a doprovodila. Cestou jsme si povídali o všem možném. A Klaudie se rozpovídala hlavně o klucích. Prozradila mi, že už s nějakými chodila, ale nikdo nebyl ten pravý. V současnosti chodí s nějakým Tomášem. Prý neví, že je čarodějka a je známý z rodiny. Má blonďaté vlasy na krátko ostříhané, pronikavé a zářivě modré oči, jako dva veliké safíry. Je mu sedmnáct let a bydlí na 27 Lion Street. Je prý zatraceně milý a umí naslouchat, co mu člověk řekne. Mají společné zájmy a hlavně se spolu mají o čem bavit. Chodí spolu do kina, na večeře a došlo i k prvnímu líbání. Jak já bych taky chtěla s někým chodit. Nikdy jsem neměla kluka a ani se mi žádný nelíbil. Já vím je to divné, ale k randění se nikdy nenaskytla příležitost

---

Když jsme stanuly před jejím domem, vyběhla ze dveří její kočka jménem CeCe. Má zlatavou barvu srsti a žluté oči. Když ke mně přišla, začala se o mě otírat, jako by mě znala od malička. S Klaudií jsme se domluvili, že seznámíme naše dva miláčky. Určitě se k sobě budou dokonale hodit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bizutkab bizutkab | Web | 26. dubna 2013 v 17:14 | Reagovat

Hezký :)

2 Knihofil18 Knihofil18 | Web | 28. dubna 2013 v 9:52 | Reagovat

Denník! Mám rada denníky... bolo pekné nahliadnuť do Alicinej hlavy, aká je postava. Teším sa na ďalšiu kapitolu! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama